Setkávání maminek

Zveme maminky a děti  k modlitbě a povykládání u kafíčka.

Setkáváme se každý čtvrtek od 9.30 do 11.30 na faře.

Začínáme tento čtvrtek 8. září.

Program setkání: modlitby matek, spontánní popovídání. 

Na aktuální informace vám odpoví Adélka Foldynová 775 229 124, Hanka Jakubíková 777 607 564.

 maminky01

modlitba na farní zahradě

Z malé pěší pouti maminek na sv. Hostýn 21.9. 2015

DSCF0101DSCF0091

DSCF0095

DSCF0108

 

 

 

 

 

 

 

DSCF0104

DSCF0112

DSCF0122DSCF0117

 

 

 

 

 

Z maminkovské malé pěší pouti na sv. Hostýn ze čtvrtka 18.9. 2014

Poslední setkání před prázdninami 23.6. 2014

O laskavosti a něze s Fany 2.dubna 2014

Naše setkání na faře s Fany nad tématem ,,O laskavosti a něze“ se neslo v krásném duchu. Celým setkáním probleskovala něha, která , jak říkala Fany se nám dostává pod kůží

…být kapičkami oleje…být těmi, kdo dávají…

….podtextem slova „něha“ je, že mi na tobě záleží…to je to, co nás křísí…

vnímat hodnotu člověka…dát mu tu kapičku oleje…

…laskavost je dar…laskavost má nedozírnou cenu…laskavost je rozhodnutí…

(sepsala KUK)

…děkujeme…

V pondělí 14.10. jsme se vydaly na malou pěší pouť na sv. Hostýn. Auty jsme dojely do Bystřice pod Hostýnem a pak s kočárky šlapaly nahoru. Procházka i s modlitbou sv. růžence,  to byla krásná, byť ke konci trochu zrychlená, abychom stihly mši svatou, ale Panna Maria nás doprovázela, dopřávala nám krásné počasí, sílu i požehnání, takže jsme všechno stihly. (KUK)

 

 


Ve středu 3.7. jsme se setkaly na prázdninovém setkání maminek na farní zahradě a společně s dětmi prožily chvíle u dobrůtek i opékání…

poděkovali jsme Vendulce za její ochotné ruce

společné chvilky

jeden pozdrav od srdíčka

za kostelem

další drobotiny

a nejmenší Vojtíšek

kde to jsem?


V pondělí 17.6. 2013 jsme se setkaly na faře s p. Ivou Zajíčkovou se vzdělávacím programem pro ženy  a besedovaly jsme na téma, jaké to je být na mateřské či rodičovské dovolené, jak tuto dobu prožíváme, jaké máme představy o svém návratu do zaměstnání, co můžeme nabídnout svému budoucímu zaměstnavateli, co nám rodičovská dovolená přinesla nebo odnesla :-) … Beseda to byla živá, plná postřehů ze života nás – maminek, na řadu přišly chvíle vážnější i chvíle plné smíchu. Toto setkání nás všechny obohatilo a povzbudilo na naší cestě mateřství. Děkujeme p. Ivě za její návštěvu u nás a těšíme se příště. (KUK)

V pondělí 18. 2. 2013 proběhlo druhé setkání maminek. Tentokrát jsme se sešly ve větším počtu, a o to více jsme byly veselejší J. Zazpívaly jsme si a tentokrát nás doprovodily i děti na Orffovy nástroje. Každá maminka s sebou donesla knížku, o kterou se s ostatními chtěla podělit. Škála byla vskutku široká J …dětské knížky, beletrie i odborná literatura o hematologiiJ. Na závěrečnou modlitbu se s námi přišel rozloučit otec František. Všem maminkám a dětem moc děkuji a těším se na příští setkání .

Vendula Jarošová

Ve středu 6. 2. 2013 proběhlo první setkání maminek na faře v Odrách. Byla pro nás přichystána krásná místnost laděná do modra, v krbu krásně hřál oheň a nálada byla výborná. Otec Petr nám hrál na kytaru a otec František vypomáhal s dětmi (stavěli z kostek, puzzle apod.) Maminky vystřihovaly fotky,vyráběly květiny, pily kávu nebo čaj a měly se dobře.

Všichni společně jsme se domluvili na změně dne setkávání, tedy na pondělí 18. 2. (dále pondělí 4. 3. 2013). Hlavním programem druhého setkání bude diskuze na téma: Kniha, která mne zaujala. Na všechny příspěvky se moc těšíme. Závěrem chceme poděkovat všem ochotným lidem, kteří se podíleli na přípravě místnosti.

Vendula Jarošová

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.

Kde jsme?

pozvánky

statistika