Příprava prvokomunikantů
Mezi největší slavnosti ve farnosti patří první svaté přijímání. Není to jen krásná a dojemná podívaná, ale především jedinečná cesta každého chlapce nebo děvčete k Ježíši. Na této cestě vnitřního zrání je třeba děti doprovázet. Začali jsme proto přípravu na přijetí svátosti Smíření a Eucharistie již koncem září.
Vzhledem k mimořádným opatřením vlády omezující účast deseti osob na bohoslužbách
se první svaté přijímání přesunuje na neděli 11. října.
Poslední informace před prvním svatým přijímáním:
-
Nácvik obřadu bude v sobotu 10. v 10.00 (asi 20 minut) Bude pak příležitost i ke svaté zpovědi, kterou je nutné si před sv. přijímáním vykonat.
-
Mše svatá v neděli 11. června začíná ve farním Oderském kostele v30. Děti se shromáždí na faře v 9.15. Tam dostanou bílou roušku, ušitou k této příležitosti. Odtud pak půjdou spolu s knězem v liturgickém průvodu do kostela.
-
Rodiče a příbuzní budou mít vyhrazeny první čtyři lavice. Aby děti neměly při příchodu do kostela nic v rukou, vezměte jim svíčky k obnově křestního slibu a vsaďte do stojánku na boční oltáře (ideální bude, pokud mají své křestní). Lístek s modlitbami, budou mít děti na lavičce, tam kde budou děti sedět.
-
Doporučuji, aby byli na tuto slavnost pozváni také kmotři, kteří mají jít kmotřencům příkladem v životě z víry (přistoupit také ke svatému přijímání).
-
Fotografovat bude zajištěný fotograf. Fotoaparáty můžete mít také vy, ale při obřadu s nimi nechoďte dopředu.
-
Ke svatému přijímání půjdou děti jako první, jako jediní budou také přijímat pod obojí.
-
Po mši svaté se budeme společně fotografovat.
-
Podíl na všech nákladech je 500,- Kč na dítě. (všechny materiály jako tašky barvy a originální trička, která jsou zatím ve výrobě) Peníze můžete přinést na nácvik v sobotu.
pomůcka ke zpytování svědomí
Pracovní listy pro děti, které kvůli viru nechodí do školy.
okénko do naší přípravy 2020
Naše setkání, která se konají paralelně s obvyklou výukou náboženství, jsme postavili na metodice s názvem: „Dnes chci být tvým hostem“ (podle evangelního příběhu o Zacheovi). Tato příručka se používá od roku 1989 v Bavorsku a za pomoci metod tzv. „celistvé výchovy“ uvádí děti do vztahu s Boží Synem, který přišel člověka pozvat do blízkého společenství se svým Otcem. Tato příprava si klade za cíl propojit dětem jejich dosavadní životní zkušenost s Ježíšovým evangeliem. Proto se nejedná o výuku katechismu v klasickém smyslu, ale o prožití biblických příběhů, skrze které nás Bůh oslovuje. Takto vypadaly poslední, již přímo eucharistické, katecheze.
Pomůcka ke zpytování svědomí ke stažení:
VZPOMÍNKY:
22. května 2011 přijalo v Odrách poprvé Svátost Oltářní 6 dětí
![]() |
![]() |
![]() |
Díky, Bože, za dar Tvůj nás neustále ochraňuj. Když dneska právě zcela poprvé přijali jsme chléb – to Tělo Tvé i víno, krev Tvou přesvatou. Ty obejmeš nás pevně láskou svou. Ref. Haleluja, haleluja, haleluja, haleluja |
Díky, Bože, za mámy a jejich něžné laskání, za táty, brášky, sestry milené, za všechny slzy setřené, za kněze s touhou nejvyšší – přivést nás bezpečně k Ježíši. |
