Manželská setkání

manzele

Každý měsíc ve školním roce se manželé vždy podle předchozí dohody setkávají v různých domácnostech, aby se spolu modlili, naslouchali Božímu slovu, diskutovali na různá témata a sdělovali si své zkušenosti. Protože se jedná o setkání otevřená, srdečně všechny manžele na tato setkání zveme. Na tomto místě budeme uveřejňovat dohodnutý termín a místo nejbližší schůzky.

čtvrtek 18. ledna ve 20 hodin u Jirky a Hanky Jakubíků

Článek o manželském setkání ve farním zpravodaji zvon z 29. 11. 2015

Manželská setkání

Jinými slovy „manželata“, na které bych ráda pozvala i ty váhající, nebo ty, kteří o tom dnes čtou poprvé. Scházíme se jednou za měsíc v čase, kdy už nejmenší děti dobré chůvy či babičky uložily ke spánku, děti školou povinné se právě ukládají samy a těm nejstarším studentům začíná docházet, že dobře 2 hodiny mají dům sami pro sebe! To kdyby chtěli překvapit třeba generálním úklidem.

Sejdeme se vždy u některé z rodin a máme tak i dobrou příležitost nechat se vtáhnou do atmosféry každé domácnosti. Stůl, u kterého se scházíme, není nikdy prázdný. Každý přinese něco k ochutnání a poslední dobou to vypadá jako krásná oslava našeho setkání.

Duchovní slovo spojené s Božím slovem si pro nás vždy připraví o. Petr a ještě se nestalo, že by v nás nezanechalo něco hlubšího k zamyšlení. Když nás chce o. Petr probudit ze zahleděnosti do běžných denních povinností, tak nám nabídne úkol, připravit si nějaké téma. Tím se člověk alespoň na chvíli vrátí zpět do školních lavic a zapřemýšlí, jak se vlastně psaly referáty. Výhodou je, že někteří už doma máme docela dobré kritiky, kteří jsou v referátech zběhlí a nestydí se říct: „Mami, takhle ne. Zkus to znovu a jinak. A říkej to více svými slovy. Nečti to pořád!“ To vám pak opravdu dodá odvahu. Kolem „nahozeného“ tématu se pak rozvíjí poměrně živá diskuze podložená různými zážitky a zkušenostmi z vlastních rodin a vztahů.

Setkání se tak pro nás stalo povzbuzením a utvrzením, že hodnoty, které uznáváme, Boží řád, který nás životem provází je stále tou správnou a jedinou cestou, po které stojí za to jít. V dnešním světě, kdy se na nás tlačí různé výchovné teorie a život bez řádu napomáhá spíše k rozpadu vztahů a rodin.

Držet se úcty, věrnosti, vychovávat děti se srdečnou důslednosti a pracovat na osobním příkladu je to největší IN. Nikdo nám nesliboval, že to bude vždy jednoduché, ale slíbená odměna bude věčná.

Kateřina Jakubíková

 

Kde jsme?

pozvánky

statistika