Tečka za postním putováním

Před Velikonocemi jsme měli příležitost přemýšlet o podobnosti stromů s Kristovým křížem. Mnozí z vás navštěvovali místa s významnými stromy. Byl to Mendlův kaštan, Mankovická lípa, Tři smrky, Dub v Kolonce a dvakrát javor u Pohoře a na Spálově. Děti doma nechaly rozkvést holý strom skrze různé sebezápory a konání dobra a obklopily ho životem. Protože tento strom z plakátu je podle všeho jabloň, rádi bychom zúčastněným rodinám jako odměnu a poděkování věnovali sazenici tohoto stromu. Je to zároveň památka na vaše putování a setkávání se s ostatními. A dá-li Pán, tak přinese v budoucnu i nějaké plody.

Pro jablůňku vyberte nějaké hezké místo na slunci, a co ji nejdříve zaseďte. Zpočátku je třeba stromek často zalévat a dodávejte mu vláhu, pokud bude suché léto. Jabloň se vám odmění, podobně jako Bůh odměňuje každou lidskou duši, která pečuje o svou víru a lásku k němu.

apple-tree

Komentáře jsou dočasně uzavřeny.

Kde jsme?

pozvánky

statistika