Změny protipandemických opatření na bohoslužbách

Milí přátelé, vláda ČR upravila na základě rozhodnutí Nejvyššího správního soudu mimořádné opatření v boji proti pandemii a to s platností od pondělí 26. 4. 2021. Od tohoto dne už neplatí omezení na 10% kapacity, ale možnost naplnit kapacitu při dodržení rozestupů 2 metry mezi účastníky bohoslužby, pokud nejsou členy jedné domácnosti. Také neplatí ani zákaz zpěvu při bohoslužbě.

Nadále ovšem platí:

dodo

Při bohoslužbě je potřeba používat roušky nebo respirátory a při vstupu do kostela si desinfikovat ruce. Nebude se užívat svěcená voda v kropenkách a vynechává se pozdravení pokoje.
V Odrách budou nadále dvě nedělní bohoslužby, protože při obvyklé nedělní účasti by nebylo možné pravidlo rozestupu dodržet. Nebude ovšem nutné se dále předem vpisovat do archů účastníků.
Od této neděle 25. 4. se otevírá farní knihovna a to s pravidelným časem 9.00 – 9-30 za dodržení obvyklých hygienických opatření.