Hygienické pokyny k aktuální situaci 17. 7. 2020

Podle Mimořádného opatření 15/2020 vydaného dnes Krajskou hygienickou stanicí jsou z důvodu dalšího šíření nákazy koronavirem na celém území  Moravskoslezského kraje zavedena přísnější opatření, která do této chvíle platila pouze v okresech Karviná a Frýdek – Místek.

Nově tedy od 17. 7. 2020 pro celý Moravskoslezský kraj platí:

  • povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách budov kromě bydliště (tedy i v kostelích).

  • omezení maximálního počtu účastníku shromáždění uvnitř budov i venku na 100 osob, což se týká i bohoslužeb. Do tohoto počtu se podle dřívějších vyjádření nepočítá celebrant ani ti, kteří při liturgii konají službu ministrantů, kostelníků a varhaníků.

  • povinnost desinfekce při vstupu do budovy

Prosíme oderské farníky, aby podle svých možností využili v neděli bohoslužeb v ostatních kostelích, abychom výrazně nepřekročili povolený počet 100 osob.

Komentáře jsou dočasně uzavřeny.

Kde jsme?

pozvánky

Statistika