Pravidla uvolňování hygienických předpisů k 1. 7. 2020

Podle vyjádření hygieniků platí v celém Moravskoslezském kraji povinnost mít roušky při shromážděních nad 100 osob uvnitř budov i venku, což se týká i bohoslužeb.

Pro bohoslužby v Odrách a okolí to znamená toto:

• při mši svaté ve všední den (do 100 lidí) nebude třeba v kostele nosit roušku a desinfekce rukou u chodu se pouze doporučuje

• při mši svaté v neděli platí předcházející pokyn, kromě farního kostela v Odrách. Protože se obvykle v Odrách schází více než 100 věřících, bude třeba roušky nosit a ruce si desinfikovat u chodu. Rozestupy 2 m není třeba dodržovat.

• přijímání na ruku se stále doporučuje jako vhodnější

Pokud navštívíte rizikové okresy Karviná a Frýdek – Místek, počítejte v kostelích s přísnějšími opatřeními podobnými těm z konce dubna.

Z důvodu těchto nově zavedeným omezením také dochází k odložení primiční mše svaté našeho nového kaplana P. Michala Krenželoka, která byla plánována na sobotu 4. 7. 2020 na neurčito.